EN

EFFI Orthopedic Clinic to nowoczesna i innowacyjna klinika ortopedii i traumatologii narządu ruchu, oferująca pełny pakiet usług ortopedycznych i kompleksową specjalistyczną opiekę medyczną w jednym miejscu.


Zadanie, jakie postawiono przed agencją, to zbudowanie pełnego systemu komunikacji wizualnej firmy, odzwierciedlającej innowacyjne podejście do procesu rehabilitacji, zapewniającego efektywny powrót do zdrowia oraz niestandardowe podejście do poszukiwania nowych rozwiązań i metod leczenia.

Najmocniejszą stroną oferty EFFI ortopedic clinic jest jej kompleksowość oraz filozofia firmy, która łączy w sobie skupienie na procesie ruchu i nowatorskie rozwiązania, wykraczając poza obowiązujące w tej branży granice.  Oferta EFFI skierowana jest do osób, które poszukują komfortowej i luksusowej kliniki, w której przyjemnie, wygodnie i pod profesjonalną opieką wrócą do pełnej sprawności fizycznej, kliniki, która nie boi się niestandardowych rozwiązań, a jej odpowiednio przeszkolony personel wykonuje swoją pracę z pasją i zaangażowaniem, identyfikując się w pełni z filozofią firmy.

Komunikacja wizualna bazuje na systemie modułów pokazujących mechanizm ruchu ludzkiego ciała. Mocny, bardzo wyrazisty, ale przełamany kolorystycznie znak i konstrukcyjna typografia symbolizuje filozofię firmy - odejście od standardowych rozwiązań. Krój typografii jest dopełnieniem wizerunku firmy i jej oferty. Font jest silny, ale użyteczny i stwarzający wiele ciekawych możliwości wykorzystania w dialogu ze zmiennymi modułami znaku.

Kolorystyka znaku - brązy i czernie - również jest odzwierciedleniem filozofii marki. Zaproponowane odejście od charakterystycznej dla tego typu branży gamy kolorystycznej komunikuje nowy kierunek w podejściu do usług ortopedycznych, podkreśla niestandardowe rozwiązania i innowacyjność oraz jest spójna z wystrojem wnętrza kliniki, w którym przeważa surowość - drewno, stal i beton, dzięki czemu powstał równie kompleksowy system komunikacji marki, uzupełniony materiałami poligraficznymi. Do systemu identyfikacji wizualnej EFFI i jej bardzo wyrazistego znaku dodano estetycznie kontrastowe ryciny i rysunki ortopedyczne i anatomiczne, korespondujące z ideą ukazania procesu ruchu ludzkiego ciała.
Zobacz wszystkie projekty

Zobacz więcej projektów.